Ingredience a technologie

Finská rašelina

Finská rašelina je díky staletím rostlinného rozkladu bohatá na minerály, vlákniny a mastné kyseliny. Obsažený zinek působí antibakteriálně, hořčík přispívá k regeneraci pleti a měď napomáhá tvorbě kolagenu. Tradičně se používá pro saunové rituály a pomáhá absorbovat přebytečný maz.

Čaga (Rezavec Šikmý)

Čaga, rostoucí zejména ve Finsku, se vyznačuje mimořádně vysokým obsahem antioxidantů, které slouží k ochraně pokožky proti volným radikálům. Ve skandinávských zemích má staletou tradici používání v lidovém léčitelství jako prostředek k posílení imunity a při léčbě kožních onemocnění. Nachází se na severských břízách a obsahuje minerály (vápník, měď, hořčík, zinek, selen, mangan a draslík), vitamíny B a E, polyfenoly a flavonoidy.

Syntetické molekuly

Syntetické molekuly vyvinuté v laboratořích Lumene odstraňují volné radikály a vytváří silný ochranný buněčný štít. Tak zabraňují předčasnému stárnutí pokožky způsobenému volnými radikály, chrání biomolekuly a buněčné funkce před znečištěným ovzduším a UV zářením. Detoxikují pleť a neutralizují negativní faktory životního prostředí.

Technologie kmenových buněk

Počet buněk a jejich schopnost sebeobnovy se snižuje s věkem a působením externích faktorů. Technologie kmenových buněk je odvozená z arktického ostružiníku morušky. Díky ní můžeme vyživovat jednotlivé buňky a prodlužovat jejich život, podporovat jejich obnovovací proces a chránit je před UV zářením. Bylo prokázáno, že má omlazující účinky a zvyšuje vlastní schopnost syntézy kolagenu.

Hydra technologie

Inovativní Lumene Hydra Technologie vytváří mikro síť na povrchu kůže, která je nabitá hydratačními látkami, které se postupně uvolňují hluboko do kůže. Technologie tak poskytuje dlouhodobou hydrataci pleti v průběhu celého dne.

Březová míza

Využívání březové mízy v léčitelství má ve skandinávských zemích dlouhou historii. Kmen břízy je navrtán, což umožňuje uvolnění mízy. Míza je takto sbírána brzy na jaře, před vyrašením zelených lístků, což je velmi důležité pro získání mízy té správné kvality. Od mízy až po lístky, bříza byla a je využívána pro své vyživující a regenerační vlastnosti. Míza je zejména skvělá pro intenzivní hydrataci velmi suché pleti. Je bohatá na minerály, aminokyseliny a hydratační složky. Lumene ovšem myslí i na udržitelnost získávání svých složek, a proto žádný strom není takto využíván déle než dva po sobě jdoucí roky, aby mohl odpočívat.

Rakytník řešetlákový

Bobule rakytníku řešetlákového jsou jedlé a ve Finsku se často využívají pro výrobu džemů. Jeho benefity pro pleť jsou také významné. Rakytník obsahuje více než 190 živin a až 12x více vitamínu C než pomeranč. Působí skvěle proti stárnutí a hlubšímu poškození pleti. Díky vysokému obsahu vitamínu E je vysoce hydratační. Dále obsahuje vitamíny A, C a omega mastné kyseliny.

Extrakt z brusinky

Brusinka přežila staletí v nevlídných podmínkách arktického klimatu a je proto extrémně silná a odolná. Vyskytuje se většinou v rašeliništích severských lesů a plodí bobule pouze v krátkém období od srpna do září. Obsahuje vysokou koncentraci vitamínu E, který zklidňuje pokožku, zatímco rostlinné steroly bojují proti zvýšenému cholesterolu. Mastné kyseliny jsou obsaženy v bohaté míře v oleji semínek brusinky a pomáhají udržovat pleť hydratovanou. Nejdůležitější účinnou látkou obsaženou v brusince je však quercetin, antioxidant, který udržuje mladistvý vzhled pleti. Patentovaný extrakt z brusinky zdokonalený v laboratořích Lumene obsahuje až 40x více quercetinu než bobule samotná.

Extrakt z borovicové kůry

V samém srdci finských lesů rostou odolné arktické borovice. Borovicová kůra je bohatá na polyfenoly, které vyživují pleť a zároveň ji chrání proti oxidačnímu stresu a UV záření. Složky obsažené v extraktu z borovicové kůry také napomáhají obnově kolagenu v pokožce. Lumene produkty obsahují pouze čerstvě nadrcenou borovicovou kůru, která je vedlejším produktem dřevozpracovatelského průmyslu. Využívá se tak cenný materiál, který by jinak byl ztracen.

Ostružiník moruška

Navzdory náročným podmínkám, severský ostružiník moruška bují na podmáčených loukách a v teplotách pod bodem mrazu. V průběhu léta čerpá a využívá 24hodinové arktické slunce k tvorbě těch nejúčinnějších látek. Ostružiník je na tyto látky nejbohatší planou bobulí. Pouhých 75 g ostružiníku představuje doporučený příjem vitamínu C. Ostružiník je také bohatý na omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, které jsou základem pro zdravě vypadající a krásnou pleť. Vysoká koncentrace vitamínu E zanechá vaši pleť hebkou a svěží. Lumene zdokonalilo díky čtyřem desítkám let expertízy v rozjasňování pleti proces získávání účinných látek z bobulí ostružiníku morušky. Technologie buněčných kultur pro získávání extraktu z kmenových buněk ostružiníku byla Lumene patentována.

Arktická pramenitá voda

Arktická voda byla v minulosti několikrát vyhodnocena a oceněna předními světovými organizacemi jako nejčistší voda na světě. Lumene získává arktickou pramennitou vodu přímo z tajného pramene v Laponsku, uprostřed nedotčené severské přírody. Je základem všech produktů Lumene, neboť dostatečná hydratace pleti je nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím obranyschopnost pokožky. pH arktické vody je měkčí než u běžné vody, a proto je dokonale šetrná k vaší pleti.