O Lumene

Značka

Lumene je evropská společnost pocházející z Finska. Lumene bylo před 40 lety pojmenváno po jiskřivě modrém jezeře Lummenne v Kuhmoinen ve finské oblasti jezer. Lumene vychází rovněž s latinského slova Lumen, což znamená světlo.

Přes 25% rozlohy Finska leží za polárním kruhem, který je známý nejen svými extrémními podmínkami, ale i jako „Země půlnočního slunce“ díky 24-hodinám denního světla v letních měsících. Arktické rostliny a bobule mají vyšší obsah blahodárných látek, které jsou v rostlinách, díky 24-hodinám denního světla, maximálně koncentrovány.

Tajemství účinnosti produktů Lumene tkví ve využití těchto ručně sbíraných rostlin. Produkty Lumene obsahují minimálně 80% přírodních ingrediencí (s možnou vyjímkou SPF produktů).

Produkty nejsou testovány na zvířatech.

Obaly produktů jsou šetrné k životnímu prostředí, protože obsahují méně vrstev balení, jsou lehčí, tenčí a jednodušší a zároveň se při jejich výrobě spotřebuje méně materiálu a vyprodukuje méně odpadu.

Hlavní princip Lumene je zvýšit obsah přírodních látek, aniž by se snižovala bezpečnost, účinnost a vlastnosti produktů.

Historie

1970
bylo založeno Noiro, jako dceřiná společnost finské farmaceutické společnosti Orion.
1972
Lumene na Finském trhu – péče o pleť a kosmetika pro podmínky náročného klimatu. Produkty Lumene nabízí vynikající aklimatizační vlastnosti.
1973
je Lumene ve Finsku na předních příčkách prodeje.
2001
Lumene jako první uvádí na kosmetický trh olej ze semen arktických bobulí – divoké, ručně sbírané ingredience.
2005
Vitamín+ Advanced C-Energy vyhrálo evropský test v boji proti vráskám.
2006
Lumene se stává nezávislou společností.
2007
zaměření na péči o vlasy a tělo.
2008
jedna společnost, dvě značky – Lumene a Cutrin.
2010
Lumene slaví 40 let přírodní krásy – nový design balení, nová identita.

Distributor

Prestige Products Česká Republika, s.r.o., K Hájům 2/12333, Praha 5 – Stodůlky 155 00.