O značce

Příběh značky

Na dalekém severu, kde příroda ukazuje svou nejdivočejší tvář a kde kralují živly, právě tam, kde přežijí jen ti nejsilnější, se zrodilo Lumene. Zde se totiž rodí mocné přírodní síly, které Lumene propůjčují absolutní jedinečnost mezi všemi kosmetickými značkami.

Už více než 4 desítky let využívá Lumene bohatství divoké severské přírody a dbá při tom, aby nedošlo k narušení citlivého ekosystému. Jedinečné ingredience spolu s absolutně čistou arktickou vodou a pečlivě zvolenými přísadami tvoří základ této péče o pleť, která dovede rozzářit tvář, zmírnit známky únavy a navrátit jí její přirozený půvab. Lumene – to je synonymum pro harmonii a krásu nejen pleti, ale i duše.

Filozofie značky

Veškeré produkty Lumene jsou inspirovány čistou a autentickou krásou finské krajiny a nekomplikovaným životním stylem příznačným pro zdejší obyvatele. Složení všech přípravků byla vyvinuta a pečlivě testována předními finskými kapacitami za využití patentovaných technologií. Ty vznikly v laboratořích Lumene nacházejících se v lesnaté oblasti Espoo ve Finsku.
Každý produkt Lumene byl vytvořen tak, aby dokonale využíval sílu přírodních složek pocházejících z čisté severské přírody v kombinaci s těmi nejpokročilejšími technologiemi. Nedílnou součástí unikátních produktů jsou i autentické vůně, které doprovázejí aplikaci a nastolují harmonii a klid, jaký lze načerpat při procházce lesní krajinou během sluncem zalitého polárního dne.

Produkty obsahují až 97% přírodních složek.

Značka Lumene věnuje velkou pozornost také ochraně přírody. Řada v produktech obsažených arktických a severských ingrediencí je vedlejším produktem potravinářského či dřevozpracovatelského průmyslu, který by jinak přišel nazmar, ačkoliv je velmi kvalitní a dále využitelný. Jedním z důležitých principů značky je tedy využívat veškeré použitelné složky a části rostlin sbíraných ve volné přírodě. Lumene při sběru severských ingrediencí dbá na udržitelnost, a chrání tak křehkou stabilitu tamních ekosystémů. Klade také velký důraz na ekologii a minimum vytvořených odpadních látek při výrobě svých produktů. Snaží se například neustále snižovat množství spotřebovávané vody při výrobě. Zároveň netestuje produkty na zvířatech, jejich vysoká kvalita a standardy jsou zajišťovány alternativními metodami testování.

Arktická lumenesence™

Po dlouhé tmavé zimě přichází intenzivní záblesk nepřetržitého letního světla. Arktické rostliny se vyvinuly tak, aby mohly absorbovat a soustřeďovat toto jedinečné světlo. Rostliny produkují vysoké koncentrace vzácných živin a silných antioxidantů, které Lumene kombinuje s nejčistší arktickou pramenitou vodou, aby stvořilo účinnou, rozjasňující pleťovou kosmetiku.

Proto se světelný kruh stal symbolem a součástí loga znovuzrozené značky Lumene. Indikuje sílu arktického cyklu světla, kdy v severských oblastech Finska slunce nesvítí až 51 dní, zatímco během 6 týdnů léta je ve zde více světla než v jižním Španělsku.